O szkoleOpentenis

Nasze zajęcia i treningi.

To nowoczesne podejście do tematu nauki oraz doskonalenia techniki gry. Nie tylko zaawansowanych ale również początkujących tenisowo graczy. Uczymy od podstaw, uefektywniamy sferę techniczną, rozwijamy i poprawiamy motorykę, dynamikę, koordynację. Pomagamy w opracowaniu taktyki, wspieramy merytoryczną wiedzą. Nie obce są nam również zajęcia typowo rekreacyjne. Nie wszyscy traktują przecież tenis śmiertelnie poważnie – są z nami pasjonaci podchodzący do tematu zupełnie na luzie, grający po prostu dla fun’u, a także Ci bardziej zmotywowani gracze, nastawieni na zwycięstwa sparingowe, ligowe oraz turniejowe, którzy bez rywalizacji i adrenaliny nie mogą żyć.

Zajęcia grupowe i indywidualne.

Zajęcia grupowe

Grupy do 4 osób oraz podział na kategorie wg umiejętności sprawiają, że każdy znajdzie dla siebie miejsce do nauki czy doskonalenia swojego warsztatu tenisowego.

Zajęcia indywidualne

Na każdym poziome zaawansowania i w każdej kategorii wiekowej. Podczas zajęć uczestnik czuje, że każda minuta treningu zostaje poświęcona tylko jemu. Na tych zajęciach nie tylko nauczamy i doskonalimy, ale występujemy także w roli sparingpartnerów.

Aktywnie i ciekawie – zajęcia tenisowe dla wszystkich zainteresowanych nauką i doskonaleniem gry w tenisa – od lat 5 do 95.

Treningi tenisowe dostosowane do stopnia zaawansowania: od  początkujących, pragnących nauczyć się podstaw techniki i zasad gry w tenisa, amatorów, poprzez średniozaawansowanych tenisistów chcących szlifować swój warsztat i umiejętności, aż do zaawansowanych graczy, którzy mają na celu doskonalenie się pod względem technicznym, taktycznym i motorycznym.

Korzyści z gry w tenisa.

Odpowiedni dla wieku wysiłek świetnie wpływa na organizm,  pozwala wzmocnić organizm i utrzymać dobrą wagę oraz sylwetkę ciała. Granie w tenisa daje przyjemność z aktywności ruchowej i radość z każdego udanego uderzenia.

Tenis daje bowiem olbrzymie korzyści – sprzyja zdrowiu, utrzymaniu sprawności, dostarcza przyjemności płynących z rywalizacji i towarzyskich spotkań. Tenis jest sportem na „całe życie” dla każdego, w każdym wieku, na każdym poziomie zaawansowania. Uprawiają go dzieci, młodzież i dorośli. Raz zdobyta umiejętność pozostaje już do końca. A im więcej się umie, tym częściej chciałoby się grać.

Czego nie zrobimy?

Jedyne czego nie zrobimy – nie nauczymy Was szybko grać. Nie nauczymy i nie poprawimy Waszej techniki, motoryki, dynamiki w godzinę, dwie lub trzy – wbrew niektórym, powszechnym dość opiniom. Niestety albo raczej właśnie stety tenis to sport złożony, którego nauka to proces bardziej długofalowy i obejmujący wiele aspektów natury technicznej ale absolutnie nie nudny i monotonny. Dlatego zajęcia i treningi prowadzimy w taki sposób, żeby czas spędzony na korcie był dla Was lub dla Waszych pociech jak najbardziej przyjemny i efektywny. Byle jakość to nie nasza domena.

Nasza oferta skierowana do Was.

Prezentacja oraz objaśnienie techniki poszczególnych zagrań tenisowych. Zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych o różnym stopniu zaawansowania w grze. Nauka gry, doskonalenie techniki tenisowej, ćwiczenia tenisowe, omawianie taktyki. Zapoznanie z metodyką nauczania, teorią i organizacją zasad prowadzenia zajęć, z zakresu tenisa ziemnego, z osobami w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania.

Wyposażenie w praktyczne umiejętności gry oraz ćwiczenia o charakterze ogólnorozwojowym dla dzieci w różnym wieku. Zaznajomienie i przekazanie umiejętności poprawnego wykonania podstawowych elementów technicznych, oraz przepisów gry i sędziowania z zakresu tenisa ziemnego. Przygotowanie organizacyjne do uczestnictwa w konkursach i zawodach z zakresu tenisa ziemnego.

Zapoznanie uczestników z genezą i historią tenisa ziemnego, rozwojem tenisa ziemnego na świecie i w Polsce, oraz bezpieczeństwem prowadzenia zajęć.

Znaczenie roli gry sportowej w edukacji dzieci i młodzieży (współpraca w zespole, wykorzystanie czasu wolnego).

Poznaj pełny cennik
naszej oferty

W tym miejscu dowiesz się, ile będzie kosztować Cię trening, sparing lub naciągnięcie rakiety.

Zamów trening już dziś!

Znajdziemy dopasowany do Twojego grafiku zajęć czas i miejsce na trening w naszej szkole. Poświęcimy Ci maksimum uwagi i zaangażowania. Podzielimy się z Tobą doświadczeniem oraz merytoryczną wiedzą.