Qmedic-Centrum Rehabilitacji Ortopedyczno-Sportowej Aktualności

Wróć do listy artykułów

Opentenis poleca – razem Was naprawimy – rehabilitacja ortopedyczno-sportowa w Centrum QMEDIC REHABILITACJA…

Rehabilitacja ortopedyczno-sportowa w Centrum QMEDIC REHABILITACJA odróżnia się od tradycyjnej tym, że pracujemy nie tylko na bolesnej części ciała, ale również dokładnie analizujemy ruch w danym sporcie pod kątem błędnych wzorców ruchowych.
Poprawa prawidłowości ruchu pozwala nie tylko pozbyć się bólu, ale również spowodować, aby nie wracał podczas kolejnych treningów. Ponadto dokładniejszy ruch, to również lepsza precyzja i poprawa wyników sportowych.

Oferujemy indywidualną diagnostykę, pracę z doświadczonymi terapeutami, dostosowanie postępowania do indywidualnych potrzeb pacjenta, jak również zaangażowanie i wiedzę popartą licznymi certyfikatami. A poprzez współpracę z lekarzami NZOZ QMEDIC, jesteśmy w stanie rozszerzyć rehabilitację o wykwalifikowaną pomoc lekarską, aby wszechstronnie zadbać o Państwa zdrowie.

Oferujemy:

KOMPLEKSOWE SESJE REHABILITACYJNE

Zawierające: Kompletną diagnostykę czynnościową oraz przyrządową. Indywidualną pracę z fizjoterapeutą. Dobór nowoczesnych metod terapeutycznych oraz ćwiczeń indywidualnie dobranych do pacjenta. Niezbędne zabiegi mające na celu pozbyć się bólu i zabezpieczyć przed jego nawrotami.

PRZYGOTOWANIE MOTORYCZNE

Zawierające: badania motoryczne, sprawdzenie deficytów podstawy motorycznej, celowany program usprawniania sportowego poprzez odpowiednio dobraną terapię oraz ćwiczenia, nauka prawidłowego wykonywania ćwiczeń. Przygotowanie mające na celu zwiększenie osiągnięć sportowych w sporcie zarówno zawodowym jak i amatorskim.

OCENĘ FUNKCJONALNĄ

Dla osób chcących poprawić sprawność sportową.
Zawierającą: badanie manualne, funkcjonalne, FMS, oraz badania przyrządowe (symetria obciążenia kończyn dolnych, stabilność kończyn dolnych)

WIDEOANALIZĘ BIEGU

Zawierającą: zapis i analizę wideo w systemie poklatkowym i slow motion. Ocenę pracy kończyn dolnych, ocenę ustawienia stóp, badanie ustawień kątowych kręgosłupa i ramion, analiza techniki biegu. Ponadto zapis wideo oraz analizę w formie pisemnej umożliwiające porównywanie wyników. Analiza pozwala na zniwelowanie błędów ruchowych i poprawę czasów biegowych.

LECZENIE WAD POSTAWY U DZIECI I MŁODZIEŻY

Zawierające: Kompleksową diagnostykę przyczyn wady postawy. Terapię oraz dobór ćwiczeń celowanych na korekcję postawy.

ODNOWA BIOLOGICZNA

Masaż ciśnieniowy, masaż pneumatyczny, elektrostymulacja, masaże sportowe. Wszystko aby możliwie najlepiej zregenerować ciało po wysiłku sportowym.

PONADTO

Elektroterapia, ultradźwięki, laser, solux, UV, masaż klasyczny, masaże powięziowe, terapia manualna, ćwiczenia McKenzie i wiele innych.

 

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.qmedic.pl/rehabilitacja. Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego pod nr 503 333 543, lub osobistego odwiedzenia nas na II piętrze przychodni wielospecjalistycznej QMEDIC; ul. Żeromskiego 2; Dąbrowa Górnicza.

 

Zapraszamy

Zespół QMEDIC REHABILITACJA

 

Zamów trening już dziś!

Znajdziemy dopasowany do Twojego grafiku zajęć czas i miejsce na trening w naszej szkole. Poświęcimy Ci maksimum uwagi i zaangażowania. Podzielimy się z Tobą doświadczeniem oraz merytoryczną wiedzą.

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.