Zwycięzca w tenisie Aktualności

Wróć do listy artykułów

Zwycięzca w tenisie to osoba, która nie rezygnuje z realizacji swoich marzeń o wygranej…

Zwycięzca w tenisie to osoba, która nie rezygnuje z realizacji swoich marzeń o wygranej. To osoba, która wyobraża sobie samego siebie w sytuacjach podejmowania i zdobywania kolejnych wyzwań, zarówno w perspektywie odległej, jak i tej bliższej. Ponadto warto zaznaczyć, że dla zwycięzców przegrana stanowi argument do jeszcze cięższej pracy. Zwycięzcy wiedzą ,że warto wierzyć i udowodnić, że następny mecz czy turniej będzie lepszy. Zwycięzcy wychodzą na mecz i kort po to, żeby go wygrać, a nie po to żeby go nie przegrać (tak, takie podejście znacznie się rożni) a przegrany mecz nie oznacza, że jest się przegraną osobą.
Zwycięzca powraca po przegranej mocniejszy, nie tylko o doświadczenie, ale co ważne z nową motywacją do zmiany dotychczasowej sytuacji. Doznając urazu fizycznego nigdy nie traci się nadziei na powrót, a w rehabilitację wkłada tyle samo zaangażowania co w treningi. Dla zwycięzcy najważniejsze jest poszukiwanie sposobów na samodoskonalenie i rozwój swoich umiejętności zarówno technicznych, fizycznych jak i psychologicznych.
Zwycięzca jest gotowy ciężko pracować nie tylko na treningach, ale i poza kortem, planując oraz dbając o regenerację. Zwycięzca potrafi przezwyciężać nie tylko ograniczenia ciała, ale także i te psychologiczne, jak np. strach przed zmęczeniem. Zwycięzca potrafi spędzić godziny na analizowaniu swojej gry i wyciągać konstruktywne wnioski omawiając je ze swoim szkoleniowcem czy sztabem specjalistów. Zwycięzca jest skoncentrowany na swojej grze i poprawie swoich umiejętności.
Krytyczne uwagi związane z rozwojem stara się traktować jako wskazówki, bo jest skupiony na własnej drodze i doskonaleniu swojej gry.

Zamów trening już dziś!

Znajdziemy dopasowany do Twojego grafiku zajęć czas i miejsce na trening w naszej szkole. Poświęcimy Ci maksimum uwagi i zaangażowania. Podzielimy się z Tobą doświadczeniem oraz merytoryczną wiedzą.

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.